TERMO-REX SA z Jaworzna to jedna z największych w Europie firm specjalizujących się w obróbce cieplnej elementów stalowych w przemyśle energetycznym, petrochemicznym czy też stoczniowym:

  • mobilna obróbka cieplna elementów stalowych (POST WELDING HEAT TREATMENT)          
  • produkcja maszyn i osprzętu do obróbki cieplnej - mobilne maszyny oporowe oraz indukcyjne,
  • dostawa izolacji termicznych, ceramiki technicznej oraz artykułów elektroinstalacyjnych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych,
  • detaliczna sprzedaż paliw pod marką PKN ORLEN.

Historia firmy zaczyna się w lutym 1997 r. kiedy to powstaje przedsiębiorstwo specjalizujące się w handlu artykułami elektroinstalacyjnymi. W sierpniu 2001 r.  zakres działalności gospodarczej zostaje poszerzony o handel izolacjami termicznymi, ceramiką techniczną i usługami obróbki cieplnej. Lata 2006-2010 to czas dynamicznego rozwoju firmy. W tym okresie rusza intensywna rozbudowa parku maszynowego o urządzenia do oporowej i indukcyjnej obróbki cieplnej, a firma rozpoczyna samodzielną, kompleksową realizację zleceń na kluczowych obiektach energetycznych w Polsce. W 2011 roku firma przekształca się w spółkę akcyjną, zwiększa nakłady inwestycyjne co skutkuje rosnącą dynamiką wydajności pracy, oraz umożliwia rozpoczęcie badań wytrzymałościowych materiałów podlegających obróbce w celu poprawienia jakości wykonywanych usług i wykorzystywanych komponentów.

We wrześniu 2012 r. TERMO-REX SA debiutuje w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Spółka TERMOR-REX SA uczestniczyła w realizacji wielu ważnych inwestycji energetycznym w Polsce, m.in. w budowie kotła fluidalnego 460MW w Elektrowni Łagisza, budowie bloku 858MW w Elektrowni Bełchatów, w budowie kopalni gazu i ropy Lubiatów-Międzychód-Grotów oraz budowach zagranicznych: Elektrowni Neurath, Niemcy (budowa bloku 800MW i 1100MW), Elektrowni Rheinhafen w Karlsruhe, Niemcy (budowa bloku 912 MW), Elektrowni Mannheim, Niemcy (budowa bloku 911MW), Elektrowni Maasvlakte w Roterdamie, Holandia (budowa bloków 1100MW).

W ramach konsorcjum PAK Serwis Sp. z o.o. CKTiS S.A. i TERMO-REX S.A., Spółka od marca 2016 roku realizuje prace z zakresu obróbki cieplnej związanej z montażem pakietu części ciśnieniowej kotłów K-5 i K-6 na blokach energetycznych w PGE Elektrowni Opole. Od 2017 roku przewidywane jest przeprowadzenie prób wodnych na kotle K-5.

Koniec 2016 roku zaowocował rozpoczęciem budowy hali produkcyjnej, która pozwoli na dalsze rozszerzenie działalności spółki oraz świadczenia usług.

Firma stale powiększa i unowocześnia swój park maszyn, podnosi kwalifikacje załogi na każdym szczeblu, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Wysokie standardy pracy, zgodne z normami europejskimi, potwierdzają uzyskane i na bieżąco aktualizowane certyfikaty jakości, nadawane przez renomowane jednostki certyfikacyjne.

Misją TERMO-REX S.A. jest udział w rozwoju polskiego przemysłu poprzez dostarczanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, zarówno w zakresie profesjonalnych usług, jak i dostaw specjalistycznego, wysoko sprawnego sprzętu do obróbki cieplnej.

Oprócz działalności biznesowej wspiera także lokalną społeczność. Firma jest sponsorem drużyny koszykarskiej MCKiS TERMO-REX SA Jaworzno oraz ROW Rybnik.

ZNAJDŹ NAS

TERMO-REX S.A. z siedzibą w Jaworznie

KONTAKT